Давно нічого не писав про бізнес…

Чому?

Sergey Leshchenko
2 min readMay 24, 2024

На те було декілька причин:

  • світ бізнесу у мене асссоціювався з корпоративним IT, якому я посвятив 7 років життя, і від якого відверто кажучи, тікав аж п’яти блищали;
  • майже увесь 2023-й уявляв себе коучем, аля інфлюенсером, аля блоггером і назвати те, чим я займався, бізнесом — було чесно кажучи тяжко;
  • свідомо і підсвідомо запевнив себе, що я артист а не бізнесмен…

Але чому ці поняття повинні виключати один одного — незрозуміло.

Зрозуміло мені вже зараз, після нещодавнього подкасту з Темі Різ, яка мені відверто сказала що пішла з високої посади компанії у Долині просто тому що займатися одним й тим самим на протязі довгого часу — це для неї шибениця. І я її прекрасно розумію.

Монотонність для мене найбільший вбивця: від вибору гардеробу до людей з якими бачуся — мені усюди в житті потрібні креатив та різноманітність. Тяга до самовираження та чогось нового кожного дня — частина мого ДНК — і мені здається я нарешті знайшов бізнес, в якому ці складові є плюсом а не мінусом:

Агентський Продакшн Бізнес 🎥🎉

І тут 2 частини:

i) агентська — діяльньсть, в якій такий непосидючий екстроверт як я не має шансу занудьгувати бо робота йде з рядом клієнтів одразу;

ii) продакшн— діяльньсть, в якій на перший план виходить креатив та швидкість прийняття рішень, в чому я супер ефективний.

Ото мій офіс на сьогодні за останнім столиком зліва ;)

Більш того, відмінно від великої кількості бізнесів сфокусованних на одному (своєму) продукті, який часто довершується але докорінно не змінюється роками, в продакшні ти створюєш нові продукти та релізиш їх у світ майже щодня, бачучи результат у відгуку клієнтів та їх аудиторії.

Для мене стало зрозуміло що я перейшов в агентську модель не одразу, я довго та відчайдушно гнав від себе цю перспективу тому що мої інвестори беззупинно повторювали що Аутсорс — повна шляпа, там усі клоуни — робити треба тільки свій Продукт.

Ось так воно і залипло у мене в голові на 5 років, і відлипло лише завдяки моєму другу та ментору — Саші, який мабудь вже роки 3 мені повторював що мені треба робити Agency. Agency — найкращий спосіб наростити капітал для подальших спроб бізнесу в інших моделях.
(приклад Саші: на агенському бізнесі в SEO послугах разом з дружиною заробив капітал для подальшої стратегії Small Bets, одна з яких вистріліла, та Саша створив перший та найуспішніший сайт-агрегатор NFT проектів, як раз тоді коли на ринку був хайп. Результат: зараз Саша про гроші вже не думає)

Отже що я хочу сказати: агентська модель — це круто. Агентський продакшн — це крутіше. Агентський продакш на США — ще крутіше. Ну а те що це відео продукти в епоху Ютуба — це взагалі в десятку.

P.S. Дайте знати чи вам корисний такий контент, щоб я продовжував ділитися тим як розвиваю агентсво, наймаю найкращих відео-редакторів, та звичайно ж, знаходжу клієнтів.

--

--

Sergey Leshchenko

I’m a Proud Ukrainian. I write in 2 languages. Mostly about business and personal development. I have co-founded DexDigital. Now I develop Beverly Production.